Wednesday, June 12, 2013

ALKETA VEJSIU Zbulohet Biznesi I Ri

 

Alketa ne biznes nuk eshte me nje lajm i ri. Pas plotesimit ne show-biz si promotorja, por edhe si producentja artistike e nje prej patentave me sukses absolut global, “X Factor Albania”, Vejsiu ngacmon me surprizen e radhes. Ne faqen e saj zyrtare ne “Facebook” ka dite qe hamendesohet mbi ate qe do te sjelle “Class By Alketa Vejsiu”. “Bluetooth” zbulon risine ne detaje. Pas shume tratativash, Vejsiu ia del te sjelle dy lider boterore ne tregun e fustaneve te mbremjes dhe nuserise ne Shqiperi dhe jo vetem. Kontrata e ekskluzivitetit per keto dy brand-e sapo eshte mbyllur me sukses. Behet fjale per “Mbretereshat e industrise”, Vera Wang dhe Jenny Pukham, te cilat se bashku me Aimme Montenapoleonen (sigla elite e modes italiane), do te jene pjese e “Class Events” dhe “Weeding Planer”. Vera Wang vesh yjet e Hollywoodit, Jenny Packham ata te Mbreterise se Bashkuar, perfshi dhe vete Princeshen Kate Middleton. Sado deshire e mundesi ekonomike te kesh, nuk eshte e thjeshte te terheqesh vemendjen per emrat e modes se larte, ndersa Shqiperia ende mbetet nje treg pa interes. Megjithate Vejsiu ia del gjithmone. Te tjera marka plotesuese gjejne vend ne “Class”. 
Shume prej tyre i keni hasur edhe ne revista prestigjioze, duke filluar nga “Pronovias”, “Justin Alexander” e deri tek “Ronald Joyce”, ne portofolin e te cileve rrine jo vetem fustanet e nuserise, por edhe ato te mbremjes, te denja per cdo tapet te kuq. Ky cikel plotesohet ne detaj edhe nga produkte te tilla si: veshjet intime, getat, vathet, bizhute, kepucet e cantat ceremoniale. Nga burimet tona, “Class” nuk do te jete vetem nje “Super Sallon Multi Brand”, por nje strukture solide e cila do te ofroje nje pakete te plote sherbimesh, te cilat do te kurojne nga A-ja tek Zh-ja eventet me te rendesishme te individit dhe biznesit. Detajuar ne procese konsulence dhe deri dekore te nje standardi krejt tjeter. Per keto te fundit eshte ngritur nje strukture e vecante brenda kompanise. Luksin ne kete sallon mund ta paguash aq sa mundesi ekonomike te kesh. Projekti nuk perjashton asnje portofol, perkundrazi, ka per qellim te kenaqe te gjitha fashat e popullsise, dhe kjo eshte edhe ne themel te sloganit, “Class Is You”!Nje pjese e mire e njerezve e komplimentojne ne diskutimet sociale online per zgjedhjen e emrit, ne fakt nje mbiemer qe duket se e identifikon Alketa Vejsiun prej ngahera. Kemi degjuar te thuhen shume, por asgje nuk tingellon me mire se: “Alketa eshte Class”! Lajmi tjeter i mire vjen kete here per zoterinjte. Carlo Pignatelli do te jete ne Shqiperi me kostumet super elegante. Dhe keshtu do te mbylle ciklin e “Class-it” Alketa Vejsiu qe kulmon me dekore te papara. Dhe surpriza tjeter, nje reviste. Alketa do te botoje nje reviste “Class sipas Alketa Vejsiut” - per te jetuarin me class, veshjen, ushqimin, pushimin dhe sidomos komunikimin e tille. Cudi si ia del me te gjitha! E afte per te ndertuar sisteme. Per te menaxhuar ekuilibrin midis “X Factor Albania”, edicionit te 3-te, dhe sfides se re qe po e ben te xhiroje boten e modes. S’mbetet vecse t’i urojme suksese dhe jemi te bindur qe do t’ju propozojme te paret fotot ekskluzive te “Alketa Biznes”. (Bluetooth)